Z njim stroške doplačil zdravstvenih storitev iz obveznega zdravstvenega zavarovanja prenesete na izbrano zavarovalnico. V nasprotnem primeru jih bi plačevali sami.
KATERE STROŠKE KRIJE DOPOLNILNO ZDRAVSTVENO ZAVAROVANJE?
Dopolnilno zdravstveno zavarovanje krije stroške naslednjih doplačil:
• zdravstvene storitve na področju vseh zdravstvenih dejavnosti, ki niso krite iz obveznega zdravstvenega zavarovanja, vključno s storitvami nastanitve in prehrane v bolnišnici ali zdravilišču,
• vsa zdravila s pozitivne in vmesne liste (do priznane vrednosti za to zdravilo), predpisana na recept,
• nenujni reševalni prevozi,
• zdravstveni pripomočki,
• ortopedski, ortotični, slušni, očesni, ortodontski in drugi tehnični pripomočki ter zobnoprotetični nadomestki (do priznane vrednosti).
Odstotni deleži, ki jih krije dopolnilno zdravstveno zavarovanje:
• pri zobni protetiki je delež doplačil 90 %,
• pri očesnih pripomočkih (očala) prav tako 90 %,
• pri nenujnih reševalnih prevozih 90 %,
• pri zdravilih z vmesne liste 90 %.
Pri storitvah osnovne zdravstvene dejavnosti znaša doplačilo 20 odstotkov, pri storitvah bolnišnične dejavnosti od 20 do 30 odstotkov. V nekaterih primerih (npr. zahtevnejši operativni posegi) je lahko celotni znesek opravljene storitve visok, zaradi česar lahko teh 20 odstotkov doplačil pomeni velik izdatek za bolnika.
KOMU JE ZAVAROVANJE NAMENJENO?
Zavarovanje je namenjeno vsem, ki imate veljavno obvezno zdravstveno zavarovanje v Sloveniji in ste zavezanci za plačilo doplačil. Izjema so otroci, dijaki in študentje do 26. leta starosti ter druge osebe, ki so po zakonu oproščene doplačil.
KAKO DOLGO ČAKATE NA VARNOST PRED DOPLAČILI, ČE ZAVAROVANJA NE UREDITE PRAVOČASNO?
Če dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja ne uredite v roku 30 dni, od kar ste postali zavezanec za doplačila, vam bo ob sklenitvi dodeljena zakonsko določena karenca treh mesecev.
KAJ JE PRIBITEK NA PREMIJO?
Pribitek na premijo je posledica pozne vključitve zavarovanca v dopolnilno zdravstveno zavarovanje. Za vsako polno leto nezavarovanosti po 1. 1. 2006, se premija skladno z zakonodajo poviša za 3 %. Skupno povišanje premije lahko znaša največ 80 %.
KAKŠEN JE POSTOPEK UVELJAVITVE ZAVAROVANJA?
Vse pravice iz dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja uveljavljate s kartico zdravstvenega zavarovanja pri izvajalcih storitev, torej v ambulantah, bolnišnicah, lekarnah in drugih ustanovah.
KOLIKO ZNAŠA MESEČNA PREMIJA?
35,55€
KAKO DOLGO TRAJA ZAVAROVANJE?
Zavarovanje skladno z Zakonom traja najmanj eno (1) leto, razen za zavarovance, katerih status zavarovane osebe v obveznem zdravstvenem zavarovanju je časovno ne omejen.
Kdaj se zavarovanje začne oziroma kdaj se menjava zavarovanja vrši, ter kdaj zavarovanje poteče?
Zavarovanje se začne ob 00:00 uri tistega dne, katerega datum je na zavarovalni polici zapisan kot datum začetka zavarovanja in poteče ob 00:00 uri tistega dne, katerega datum je na zavarovalni polici kot datum poteka zavarovanja.
Kaj se zgodi po poteku zavarovanja?
Zavarovanje se po poteku podaljša za enak čas trajanja, razen če zavarovanec nakasneje tri (3) mesece pred potekom zavarovanja izjavi drugače.
Kako potekajo menjave zavarovalnice, ali se lahko kje zalomi?
Menjave potekajo sistemsko, v kolikor so navedeni podatki pravilni ni razloga zakaj menjava zavarovanja ne bi bila izvedena korektno. To tudi pomeni da ni trenutka, da ne bi bili zavarovani saj se sočasno prekine zavarovanje na bivši zavarovalnici in prične veljava zavarovanja na novi zavarovalnici.
Slovar
KARENCA
Karenca je obdobje od začetka zavarovanja, za katerega zavarovalec plačuje zavarovalno premijo, zavarovalnica pa ne zagotavlja zavarovalnega jamstva. Karenca je zaradi poenotenja z veljavnim Zakonom o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju poimenovana "čakalna doba" (kot na primer pri dopolnilnem zdravstvenem zavarovanju, kjer je definirana v 8. odstavku 62.b člena ZZVZZ).
KARENCA ALI ČAKALNA DOBA – DOPOLNILNO
Predpisuje zakon in nastopi, če je minilo več kot 30 dni od dne, ko ste postali zavezanec za doplačila (ureditev ustreznega statusa v obveznem zdravstvenem zavarovanju) ali od dne, ko ste prekinili dopolnilno zdravstveno zavarovanje pri drugi zavarovalnici. V tem primeru boste do kritja stroškov doplačil upravičeni po poteku 3 mesecev od dne veljavnosti dopolnilnega zavarovanja.
NADSTANDARDNA STORITEV IN MATERIAL
Storitev ali material, ki presega pravice določene s strani ZZZS glede na zakon in Pravila OZZ. Za standardne storitve in material ni potrebno doplačilo.
NAROČILNICA
Naročilnica je listina zavarovalnice, s katero je določen obseg zdravstvenih storitev, ki jih lahko v breme zavarovalnice opravi izvajalec zdravstvene storitve.
PRAVILA OBVEZNEGA ZDRAVSTVENEGA ZAVAROVANJA
Pravila obveznega zdravstvenega zavarovanja (kratko: Pravila OZZ) podrobneje urejajo vrste in obseg pravic iz obveznega zdravstvenega zavarovanja (kratko: OZZ), pogoje in postopke uredničevanja pravic, standarde zdravstvenih storitev,… Del Pravil OZZ določa tudi pravico do zobozdravstvene dejavnosti.
PRIBITEK NA PREMIJO – DOPOLNILNO
Predpisuje zakon in za vsako polno leto nezavarovanosti po 1.1.2006 znaša 3% pribitka na osnovno premijo. Skupno povišanje premije lahko znaša največ 80%. Če ste bili po 1.1.2006 dopolnilno nezavarovani za obdobje, daljše od 1 leta, plačate pribitek za vsako polno leto nezavarovanosti.
SAMOPLAČNIŠKA STORITEV
Storitev, ki jo mora pacient plačati sam, ker npr: storitev ni pravica iz OZZ, storitev ni nujna (upoštevanje čakalnih vrst), storitev ne opravi pacientov izbran osebni zobozdravnik, itn.
SOUDELEŽBA
Soudeležba je delež stroškov zdravstvenih storitev in zdravil, ki jih pri uveljavljanju pravic iz zavarovanja zavarovanec krije sam.
ZAVAROVALNI PRIMER
Zavarovalni primer je dogodek, na podlagi katerega nastane obveznost zavarovalnice iz zavarovalne pogodbe.
ZAVAROVALNINA
Zavarovalnina je znesek zdravstvenih storitev in zdravil, ki ga zavarovalnica plača ob nastopu zavarovalnega primera.
ZAVAROVALNO JAMSTVO
Zavarovalno jamstvo je zaveza zavarovalnice, da ob z zavarovalno pogodbo dogovorjenih pogojih izpolni obveznosti iz zavarovalne pogodbe.
ZAVAROVALNO LETO
Zavarovalno leto je obdobje enega leta, ki prične z dnevom in mesecem začetka zavarovanja.
Pravno obvestilo
Kovanček Group d.d. je zavezan k varovanju vaše zasebnosti. Naš pristop k ohranjanju zasebnosti je tak, da vam na jasen način želimo zagotoviti jasne informacije o naših postopkih ravnanja s podatki. V pravnem obvestilu o piškotkih boste našli informacije o tem, kaj so piškotki, katere vrste piškotkov se lahko naložijo na vašo napravo, ko obiščete našo spletno stran in kako jih uporabljamo.
Ker predmetno Pravno obvestilo o piškotkih ne govori o tem, kako na splošno ravnamo z vašimi osebnimi podatki, vas vabimo, da si za več informacij o obdelavi, shranjevanju in varovanju vaših osebnih podatkov, preberete našo Politiko zasebnosti.
PIŠKOTKI:
Piškotki so majhne besedilne datoteke, ki jih na vaš računalnik namestijo spletna mesta, ki jih obiščete. Uporabljajo se, da spletne strani delujejo bolj učinkovito, pa tudi za zagotavljanje informacij lastnikom spletne strani. V spodnji tabeli so prikazani posamezni piškotke, ki jih uporabljamo, njihov namen in trajanje. Spletna stran uporablja piškotke za zagotavljanje boljše uporabniške izkušnje, optimizacijo prikaza prilagojenih vsebin in spremljanje statistike obiska. Kot večina
ponudnikov spletnih storitev, tudi mi uporabljamo piškotke da zagotavljamo, zavarujemo in izboljšujemo svoje storitve, vključno s tem, da si zapomnimo vaše prednostne nastavitve, vas prepoznamo, ko obiščete naše spletišče in osebno prilagodimo oglase vašim interesom. Za te namene povezujemo podatke, ki jih prejmemo preko piškotkov, z drugimi osebnimi podatki, ki jih imamo o vas. O uporabi piškotkov ste obveščeni ob prvem obisku spletne strani s prikazom obvestila, za uporabo piškotkov glede
na namen pa vas prosimo za posebno privolitev.
UPRAVLJANJE S PIŠKOTKI:
Ker cenimo vašo zasebnost, je nadzor nad tem, katere piškotke želite uporabljati povsem v vaših rokah. Nadzor vam omogočajo spremembe nastavitev piškotkov. Vse novejše različice priljubljenih brskalnikov omogočajo nadzor nad piškotki. Brskalnik lahko nastavite tako, da sprejme ali zavrne vse ali nekatere piškotke, lahko pa tudi izbriše že shranjene piškotke. Za navodila o tem, kako upravljati piškotke si preberite razdelek »Pomoč« v vašem brskalniku. Upoštevajte, da nastavitve vplivajo
le na analitične piškotke in piškotke za namen trženja. Opozoriti vas moramo tudi, da nekatera področja našega spletnega mesta morda po spremembi nastavitev piškotkov ne bodo delovala oziroma bo njihovo delovanje omejeno.
V kolikor se odločite, da piškotkov ne boste sprejeli, bo spletno mesto uporabilo piškotek, da si bo to vašo izbiro zapomnilo. Tudi tako izbiro je mogoče spremeniti na povezavi »zasebnost in piškotki«.
VRSTE PIŠKOTKOV:
Naša spletna stran uporablja 4 vrste piškotkov:
Nujno potrebni piškotki:
Omogočajo delovanje osnovnih funkcionalnosti za delovanje spletne strani. Brez teh piškotov določene storitve, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovale pravilno.
Analitični piškotki:
Tovrstni piškotki zbirajo anonimne informacije o uporabi spletne strani. Ti piškotki nam pomagajo razumeti, kako obiskovalci uporabljajo spletno stran in na podlagi teh informacij lahko načrtujemo izboljšano uporabniško izkušnjo.
Piškotki za napredno oglaševanje:
Piškotki za napredno oglaševanje so namenjeni sledenju obiskovalcev. Takšni piškotki vsebujejo informacijo o vaših iskanjih in iskanjih ostalih uporabnikov, ki imajo podobna zanimanja. Namen sledenja je prilagojen prikaz uporabniku zanimivih in relevantnih oglasov in s tem približanje oglaševalcev pravi ciljni publiki.
Funcionalni piškotki:
Ti piškotki omogočajo, da si spletna stran zapomni vaše izbrane nastavitve. Ti piškotki se uporabljajo za zagotovitev, da lahko pravilno krmarite po naših spletnih straneh in predvajate videoposnetke, poslušate ddaje ali delite strani prek družbenih medijev ali nastavite izgled spletne strani.
Druge tehnologije poleg piškotkov:
Če se registrirate za prejemanje novic in ponudb po e-pošti, boste prejeli e-poštna sporočila, ki bodo vsebovala spletno povezavo, ki bo v obliki majhne slike, ki je vdelana v vsako e-pošto. Uporabila se bo za pošiljanje podatkov, kot je vaš IP naslov, kdaj je bil pregledan vsako e-poštno sporočilo, iz katere naprave in katere geolokacije. Podatke o uporabi e-pošte uporabljamo za sestavljanje poročil in za izboljšanje komunikacije. Naša spletna mesta lahko zbirajo tudi vaš IP naslov, ki je
shranjen kot del datotek dnevnika spletnih strežnikov.
PRAVNA PODLAGA:
Pravna podlaga za sporočilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013 in je prinesel nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.
SPREMEMBA POLITIKE PIŠKOTKOV:
Ker bomo politiko piškotkov po potrebi prilagajali, vas vabimo, da redno spremljate naše pravno obvestilo o piškotkih in se tako seznanite z morebitnimi spremebami, v primeru večjih sprememb vas bomo o tem jasno obvestili mi.
NAROČANJE NA E-NOVICE :
Pri naročanju na spletne novice lahko Podjetje poleg vaše IP številke obdeluje vaš naslov elektronske pošte, ki ga vpišete v spletni obrazec ter datum in čas prijave. Podjetje te podatke obdeluje izključno za namene obveščanja o novostih za področje, ki ga izberete. Podatki o vaši elektronski pošti se shranjujejo, dokler se od storitve obveščanja po e-pošti ne odjavite. Od prejemanja e-novic se lahko odjavite kadarkoli, in sicer tako, da v prejetem elektronskem sporočilu kliknete na označeno
povezavo ali pa tako, da se od e-novic odjavite tukaj. Osebne podatke (naslov elektronske pošte) Podjetje obdeluje na podlagi posameznikove veljavne privolitve (člen 6(a) Uredbe GDPR). Ob izpolnjevanju obrazca za prijavo na spletne novice označite, da soglašate, da Podjetje vaš naslov elektronske pošte uporablja za namene obveščanja o novostih za izbrano področje ter da ste seznanjeni s tem, da se lahko iz sistema sporočil kadarkoli izpišete, in sicer tako, da v prejetem elektronskem
sporočilu kliknete na označeno povezavo Odjava. Če ne boste označili, da z navedenim soglašate, Podjetje ne bo pošiljalo obvestil na vaš elektronski naslov, niti ne bo zbiralo ali obdelovalo vašega naslova elektronske pošte. Podjetje namreč za prijavo na novice uporablja sistem predhodne odobritve uporabe e-naslova (t. i. opt-in), kar pomeni, da pošilja elektronsko pošto zgolj osebam, ki izrecno soglašajo, da želijo prejemati elektronska obvestila. Posameznik, na katerega se nanašajo osebni
podatki, ima pravico zahtevati dostop do osebnih podatkov in popravek ali izbris osebnih podatkov ali omejitev obdelave v zvezi z njim ter pravico do ugovora obdelavi in pravico do prenosljivosti podatkov. Zahteva posameznika se obravnava skladno z določbami Uredbe GDPR.